پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد نحوه نگهداری چیلر در زمستان
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-755-8958-2358
اکنون تماس بگیرید

نحوه نگهداری چیلر در زمستان

2020-01-01

آخرین اخبار شرکت در مورد نحوه نگهداری چیلر در زمستان

 

در تابستان، بسیاری از کارخانه‌ها نیاز به کارکردن چیلر به مدت 24 ساعت در روز دارند که بازدهی بسیار بالایی دارد. اما در زمستان، بسیاری از کارخانه‌ها در برخی مناطق برای خنک کردن نیازی به چیلر ندارند.هنگام خاموش شدن چیلر، باید در نگهداری چیلر به خوبی کار کنیم، پس چگونه در زمستان چیلر را نگهداری کنیم؟

Ⅰ تمیز
1. منبع آب چیلر را ببندید و آب داخل اجزای واحد و لوله ها را تمیز کنید تا از خوردگی آب اجزای دستگاه پس از خاموش شدن یا لوله مسی با دمای خیلی کم ناشی از یخ زدگی جلوگیری شود.

در عین حال، مهره تخلیه زیر پمپ آب باید باز شود تا آب باقیمانده در پمپ آب تخلیه شود تا از یخ زدن سیستم آب به دلیل دمای پایین محیط جلوگیری شود و منجر به ترکیدن و ترک خوردگی اواپراتور شود که ممکن است باعث نشت مبرد یا آسیب به پروانه پمپ و سایر ایرادات شود.

2. فن های چیلر هوا خنک را تمیز کنید و آن را تمیز نگه دارید.

3. آیا مخزن اواپراتور ناخالصی است یا خیر، و آن را بردارید.


4. استفاده از روغن روانکار را از طریق سوابق داده ها بررسی کنید و روغن روانکار را به طور منظم طبق استانداردها تعویض کنید تا روانکاری خوب حفظ شود.


5. لوله های آب خنک کننده چیلر باید عایق بندی شوند که نه تنها از اتلاف جدی ظرفیت خنک کننده جلوگیری می کند، بلکه از شبنم تشکیل شده در قسمت بیرونی لوله ها نیز جلوگیری می کند.


Ⅱ تعمیر و نگهداری
1. مبرد و روغن را در تمیز و بدون رطوبت نگه دارید تا از آلودگی رطوبتی جلوگیری کنید. برای حذف رطوبت پس از تعمیر و نگهداری در هر قسمت از سیستم خنک کننده و قبل از شروع مجدد کار به جاروبرقی نیاز دارید.

2. برای فیلتر هوای چیلر تمیز نگه دارید.بازرسی های منظم مورد نیاز است، به خصوص برای عبور مکش کمپرسور ممکن است سرباره جوش و زنگ لوله وجود داشته باشد. کثیفی بیش از حد روی فیلتر مکش وجود دارد که باعث شکستگی فیلتر و نشت ذرات به کمپرسور می شود.

3. فیلتر روغن را تمیز نگه دارید.اگر افزایش افت فشار وجود داشته باشد، نشان دهنده وجود کثیفی است و برای تمیز کردن یا تعویض فیلتر روغن باید چیلر را خاموش کرد. کمپرسور برای مدت طولانی تحت افت فشار زیاد کار می کند که باعث می شود روغن کمپرسور زودتر تمام شود و یاتاقان ها آسیب ببینند.

4. از مسدود شدن کمپرسور چیلر توسط مبرد مایع خودداری کنید.برای جلوگیری از شارژ مایع مبرد به داخل کمپرسور، از گرمای بیش از حد کافی و ذخیره مکش مناسب اطمینان حاصل کنید.مبرد مایع باعث کاهش طول عمر کمپرسور و آسیب کامل به کمپرسور در شرایط شدید می شود.

5. از کمپرسور در هنگام خاموش شدن برای طولانی مدت محافظت کنید. اگر برای مدت طولانی خاموش شود، کمپرسور باید با جاروبرقی تا فشار کم جاروبرقی شود و سپس با نیتروژن یا روغن پر شود.

6. تا زمانی که کمپرسور تغییر آشکاری در سطح ارتعاش، سر و صدا یا عملکرد در هر زمان نشان دهد، باید بازرسی های نگهداری پیشگیرانه را انجام دهد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب چیلر آب صنعتی تامین کننده. حق چاپ © 2022-2024 agschiller.com . تمامی حقوق محفوظ است.